«Разом - Україна»

«Разом - Україна» (Разом.UA, razom.ua) – це проект системи колективної взаємодопомоги. Поміч в подоланні випробувань, які зараз випали на долю нашого народу, є лише окремим випадком застосування цієї системи. Вірю, що цей жах скоро скінчиться, потім буде відбудова, потім щасливе життя. Але все рівно хтось буде потребувати допомоги, а хтось буде мати можливість і бажання її надати. З проектом  Разом.UA це завжди буде легко. Достатньо зареєструватись в системі, та залишити запит, або пропозицію, і система підбере із актуальних даних найбільш відповідні. Усі знайдені дані будуть показані користувачеві, після чого він зможе звузити, або розширити пошуковий фільтр, та вибрати саме те, що він шукає. Простота пошуку забезпечуватиметься чіткою структуризацією даних в БД за допомогою типізуючих ланцюгів і буде чимось подібною пошуку товарів на сайті: www.pn.com.ua.
Якщо користувач знайшов задовольняючу його пропозицію, то він зв’язується доступним способом з тим, хто її зробив, та домовляється про маршрут. Маршрут може бути простим, із рук в руки, або складним, коли будуть задіяні волонтери, або волонтерські центри. В будь-якому випадку маршрут повинен бути позначений в системі в вигляді контрольних точок, при проходженні яких, наступний відповідальний має поставити галочку, що контрольна точка досягнута. Подібним способом будуть надаватися безоплатні послуги, та збір коштів.
Незважаючи на те, що проект повністю благодійний, кожен добрий вчинок буде оцінений в вигляді рівня добра кожного з учасників. Тобто, коли я приймаю допомогу, то рівень добра в мене зменшується, якщо сам допомагаю – збільшується. Одиниця добра для простоти може бути прирівняна до гривні. Роблячи пропозицію користувач сам оцінює рівень добра своєї пропозиції.  Окрім рівня добра для кожного користувача є поняття «рейтинг», наприклад, в шкалі від мінус до плюс п’яти.
Звісно, що декому із користувачів системи буде важко самостійно користуватися WEB-інтерфейсом системи, не зважаючи на зручність інтерфейсу. Такому користувачеві буде назначатися його представник, про що повинна свідчити сканкопія розписки, розміщена на сайті.  Час від часу робота представників буде перевірятися другими волонтерами, назначеними способом довільного вибору з урахуванням географії.

Задачі, які потребують негайного вирішення:
1. Завоювання довіри до проекту та до персональної важливості  в ньому кожного, хто бажає допомогти, але не розуміє як саме. Таких людей багато, але вони зневірені, тому, що часто чули про шахрайство на чужому горі.
2. Оптимізація взаємодії завдяки чіткій централізованій логістиці. На даний час любий вид допомоги, що надається меценатами та волонтерами, мало структурований. Наприклад: багато речей, що приносять люди в якості допомоги, викидається, або марно займає склади волонтерів, тоді як комусь це може бути вкрай потрібно; низька ефективність використання транспорту;
3. Забезпечення кожному, хто цього потребує, оперативного та гарантованого вирішення нагальних проблем, будь то реабілітація після поранення, виїзд з зони АТО, пошук житла, речі для влаштування побуту, працевлаштування тощо.

Ідея

Для рішення задач, показаних вище, в проекті повинно буде зроблене наступне:
1. Абсолютна Прозорість всіх операцій та персональна відповідальність. В системі видно всі переміщення, хто кому і скільки допоміг. За бажанням того, хто дарує, його власні дані можуть бути приховані за ніком, та той хто приймає мусить згодитися на свою персоніфікацію в системі.
2. Чітка структурованість інформації та запитів, центральна координація. Первинна модель структури відповідної БД наразі є.
3. Запити, які не можуть бути задовільнені зразу, будуть накопичуватися в системі, та теж матимуть рейтинг. Відповідно, з більшим рейтингом будуть показані вище.

Бюджет проекту

45000грн. на сервер та платні бібліотеки та 5 программно-волонтерських людино/місяців

Голосуй за проект